W świecie kawowych przyjemności, zaparzacz do kawy chemex zajmuje szczególne miejsce. To nie tylko narzędzie do przygotowywania aromatycznej kawy przelewowej, ale też symbol elegancji, precyzji i wyrafinowanego smaku. Dzięki swojej unikalnej konstrukcji i historii, chemex zdobył serca kawowych pasjonatów na całym świecie. Dziś przyjrzymy się bliżej tej wyjątkowej metodzie parzenia i odkryjemy, co sprawia, że chemex jest tak unikatowy i niepowtarz
Dripbag to nowość na rynku kaw, chociaż sama kawa drip już od kilku lat zyskuje coraz większe grono zwolenników. Przelewowy drip wymaga jednak posiadania sprzętu i czasochłonnego procesu przygotowania, tymczasem dripbag to kawa w saszetach, którą można zaparzyć nawet pod namiotem. O co chodzi z tym dripbagiem?
Herbata matcha jest coraz bardziej popularna w Polsce – i dobrze. Ten napój ma bowiem wiele właściwości zdrowotnych. Można go pić na ciepło, na zimno, a także przygotowywać z jego dodatkiem różne dania na słodko czy słono. Co to jest matcha i jak ją stosować?
Kawa to napój, bez którego zapewne wiele osób nie wyobraża sobie rozpoczęcia dnia. Kawa to rytuał, nawyk a nawet luksus dla milionów osób na świecie. Większość ludzi nie zdaje sobie sprawy jak wiele istotnych elementów składa się na idealnie zbalansowaną filiżankę kawy.