Kiedy zaczynamy swoją przygodę z sensoryką kawy, to zdecydowanie powinniśmy zabrać nasze zmysły w regiony Afryki. To właśnie Afryka jest drugim na świecie, zaraz po Azji kontynentem produkującym największe ilości kawy. Kawy z Afryki stanowią 39% światowej produkcji. To właśnie w tym regionie wśród gęstej roślinności, w promieniach tropikalnego słońca – rosną zdrowe kawowce.

W naszej ofercie znajdziesz min. Kawę Etiopia Heirloom Organic, która jest delikatna ale z charakterem, czy Tanzania AA - łagodnie kwaskowa, z finiszem owoców i wanilii. Pijąc te kawy ziarniste z Afryki zwracaj uwagę na to co czujesz. Ilość różnorodnych aromatów w tej kawie jest zaskakująca - nasze zmysły czynią z nas prawdziwych sensoryków.

Kawy Afryki 

Jest 4 produktów.
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów
 • 38 zł W magazynie
  2 Recenzje

  Najlepsze gatunki ziaren z tego kraju są znakomite, łagodnie kwaskowe ze wspaniałym aromatem.Smak naszej kawy jest zdecydowany i słodki, ale też lekko pikantny. Wyczuwalne  delikatne nuty wanilii i czekolady. Zapraszamy na waniliowo-czekoladową ucztę.

  38 zł
  W magazynie
 • 32 zł W magazynie
  2 Recenzje

  Aromatyczna, nie za kwasowa kawa, idealna zarówno jako mała czarna, jak i dla wielbicieli kaw z mlekiem. 

  32 zł
  W magazynie
 • 45 zł W magazynie
  3 Recenzje

  Jedna z najbardziej cenionych kaw na świecie. Znana z wyrazistego smaku, intensywnego aromatu i delikatnej kwasowości.  Jeśli chcesz sprawdzić to na własnych kubkach smakowych zamów już teraz.

  45 zł
  W magazynie
 • Rwanda Rushashi to zdecydowanie ziarenko dla fanów kaw owocowych. Te ziarna wyróżniają się smakiem dojrzałych truskawek- słodkich, a zarazem lekko kwaskowatych, papai oraz czerwonych pomarańczy. Uśmiechacie się na myśl o tych owocach? Jeśli tak, to spróbujcie. 

  55 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 4 z 4 elementów

Wyjątkowe kawy z Afryki

Wyjątkowość ziaren afrykańskich czynią warunki gleby w Afryce i sposoby upraw. Większość ka wowców rośnie na wysokości powyżej 1500 m.n.p.m. Wysokiej jakości kawy ziarniste z Afryki posiadają wyjątkowy owocowy profil smakowy, doceniany na całym świecie. Pijąc kawę doceniaj-my ten surowiec, gdyż od zasadzenia kawowca potrzeba około 5-7 lat do jego pierwszego zakwitnięcia. Uprawa kawy na skalę światową, gdzie używa się się coraz więcej środków chemicznych powoduje coraz większe wyjałowienie gleb i z każdym rokiem pogorszenie ostatecznego uzysku dobrej jakości owocu.

Pamiętaj! Wybieraj kawy z krótką datą wypalenia i zwracaj uwagę na wysokość upraw - ma to ogromny wpływ na jakość ziarna. W naszym sklepie znajdziesz rzemieślnicze i najwyższej jakości kawy, pozyskiwane z niewielkich i sprawdzonych upraw. Gwarantujemy Ci najlepsze i starannie wyselekcjonowane ziarna, byś mógł się cieszyć aromatycznym i bogatym smakiem kawy z Afryki.

Kawa Etiopia Heirloom Organic / Kawa Specialty - w poszukiwaniu tej jedynej

Jaka powinna być kawa? Bogata, intensywna, kremowa , miękka. Kawa etiopska Etiopia Heirloom to kawa o średnim stopniu wypalenia i słodkim body. Panująca w Twojej filiżance harmonia z lekką nuta marcepanu, powinna zostać w Twojej pamięci na długo. Jest świetnie zbalansowana. Etiopia Heirloom ma certyfikat Ekogwarancji. Kawa z Etiopii doskonale sprawdzi się w formie espresso, a także jako kawa z mlekiem czy napojem roślinnym.

Większość kawowców które rosną powyżej 1600 m.n.p.m zazwyczaj rozwija się w cieniu palmowców, a owoce zbierane są ręcznie, poddawane fermentacji i ostatecznie suszone nawet do 11 dni na słońcu. Dzięki temu dają nam słodki, owocowy napar, przyjemnie aromatyczny. Kawy z rejonu Afryki, takie jak nasza Tanzania AA czy Rwanda Rushashi idealnie sprawdzą się w ekspresie kołowym czy kawiarce. Można zwiększyć grubość mielenia, skrócić czas parzenia, zwiększyć dozę kawy, lub zaparzyć ją w dripie, co da nam jeszcze bardziej podkręcony smak i finisz.

Kawa Tanzania - perfekcyjna filiżanka owocowego naparu o poranku

Uprawa kawowców jest bardzo ważnym filarem gospodarki Tanzanii. Do największych obszarów upraw można zaliczyć północne Kilimandżaro, a także region Mbeya czy Morongoro. Kawa uprawiana w regionach tropikalnych jest szczególnie cenna z uwagi na ochronę środowiska. Jak każda działalność rolnicza, także uprawa drzewek kawowców niekorzystnie oddziałuje na naturalne środowisko. Gleba jest wyjałowiona i nierzadko wymaga mozolnego przywracania do stanu dziewiczego. Pamiętaj, że spożywanie jak najwyższej jakości ziaren ma ogromne znaczenie. Wpływa chociażby na środowisko naturalne - produkcja kaw specialty ma znikomy wpływ na jego stan. Dzięki wybieraniu wysokogatunkowych kaw dbasz o środowisko, a jednocześnie możesz cieszyć się wyjątkowym i aromatycznym napojem.

Nie ma nic lepszego niż zapach kawy o poranku ale tempo naszego życia czasem nie pozwala nam na spokojne wypicie kubka kawy. Jak jest w Twoim przypadku? My zapraszamy Cię na filiżankę kawy z Tanzanii. Kawowce uprawiane powyżej 1400 m n.p.m i świeżo wypalone ziarna dadzą nam filiżankę pełną owocowego aromatu o intensywnych nutach wanilii i czekolady. Kawa pobudza nas do działania i dodaje energii po to, by przywitać nowy dzień. Jesteśmy pewni, że ta pozycja kawowa wywoła uśmiech na Twojej twarzy, i zapragniesz raczyć się afrykańskim naparem częściej. Jak tylko otworzysz opakowanie naszej Tanzanii AA poczujesz zapach świeżo wypalonych ziaren, a pierwszy łyk niesamowicie pachnącego naparu spowoduje, że zrobi się ciepło w Twoim sercu. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Pamiętaj jaki zbawienny wpływ ma kawa na nasze zdrowie. Kilka filiżanek dziennie znacznie zmniejsza ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, cukrzycy, czy chorób starczych, takich jak Alzheimer, czy Parkinson.

W naszej ofercie znajdziesz kawę z różnych plantacji z całego świata. Wybierz odpowiednie ziarna dla siebie i ciesz się bogatym i naturalnym smakiem świeżo palonej kawy z Afryki. Jeżeli szukasz prawdziwego rarytasu kawowego, u nas znajdziesz jego niewyczerpane źródło.